• Wiktor Hałabiś

Marzenie o większym M

Aktualizacja: 8 lis 2019

Dobra lokalizacja, przystępne ceny, przewidywalne sąsiedztwo, nowa infrastruktura.

Najważniejsze punkty na checkliście, przy zakupie mieszkania.


To wszystko oferuje Miasteczko Wilanów, słodki Lemingrad.

Mnie również uwiódł. Mimo bzika jaki mam na punkcie starej Warszawy, ugiąłem się i wybrałem nowe, rozkładowe z tarasem i parkingiem podziemnym. Głównie dlatego że założenie urbanistyczne jakim jest to rozległe osiedle, jest niebywałe, a bycie tego częścią coś znaczy.

Wyrwano kawał pola i założono osadę. Początkowo dla szlachty, do której garnęło się pospólstwo, tworząc pełen przekrój klas społecznych. Każdy się tu odnajdzie. Jeśli tylko dostanie kredyt.

Ja miałem szczęście i gdy tylko pomyślałem o większym M, kupiłem je. Znaczy wpłaciłem zaliczkę i czekałem jak wszyscy. Wiele nocy przeszukiwałem sieć aby upewnić się że dobrze wybrałem, czy na pewno tu chcę spędzić dożywocie. Alternatyw nie było. Albo za daleko, albo po środku niczego. Postanowione.

Projekt i budżet remontowy domknięte, czekam na klucze, czekam i czekam.

Z tego czekania narodził się pomysł.

Przy niewielkiej pomocy Telewizji Polsat, uknułem plan alternatywny. Przykro mi deweloperzy, trzy tygodnie to stanowczo za długo jak dla mnie. Zrezygnowałem! Wycofałem zaliczkę. Projekt niedoszłego nowego M przerobiłem tak by aktualne M przeistoczyć w apartament na 5th Avenue. Najlepsze z możliwych wyjść. Mieszkam otoczony kamienicami, przy ogromnym parku z fantastycznym jeziorkiem.

Nie ma co się spieszyć w kwestii zobowiązań na całe życie ;)

Wiktor (19.05.2018)

#Architektura #dom #warszawa

0 wyświetlenia
BĄDŹMY W KONTAKCIE
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Pinterest Ikona
Subskrybuj