• Wiktor Hałabiś

Jaki kolor ścian do sypialni?

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Jest to miejsce, w którym odpoczywamy, relaksujemy się, przygotowujemy do każdego kolejnego dnia. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby dobrze przemyśleć jej urządzenie.

Zapewne wiele razy słyszeliście…czytaliście o tym jak kolory we wnętrzach, w których żyjemy wpływają na nasze samopoczucie. Mogą relaksować, ale też pobudzać. Większość ludzi wie, że kolor czerwony może irytować, a biel uspokaja, ale przecież paleta barw jest zdecydowanie bogatsza. Jak w takim razie dobrać odpowiedni kolor do tego ważnego pomieszczenia, żeby nie mieć problemów ze snem i ułatwić sobie koncentrację?

Jak to jest z tymi czerwieniami?

Fot. Pinterest.com

Bardzo żywy, jaskrawy czerwony kolor rzeczywiście nie ułatwi relaksu. To samo dotyczy jaskrawej pomarańczy. Jeżeli jednak bardzo lubisz odcienie czerwieni – nie musisz z nich rezygnować. Postaw jednak na głęboki, ciemniejszy odcień czerwieni, która stworzy elegancki, romantyczny nastrój. Możesz połączyć ją ze złotem, aby dodać sypialni bardziej luksusowego charakteru. Jeżeli nie jesteś jednak przekonany do kolorowych ścian – postaw np. na duży,bordowy zagłówek, lub fragment ściany w bardziej szalonym kolorze. Dzięki temu Twoja sypialnia nabierze charakteru.

Prywatne SPA

Fot. Pinterest.com

Jeżeli kwestię relaksu traktujemy poważnie i nie chcemy eksperymentować – najlepiej postawić na zimne odcienie – łagodny niebieski, lub ciepłe, ale bardzo delikatne – np. bardzo jasne brązy.  Również bardzo delikatna zieleń wprowadzi nas w nastrój relaksu. Biel również jest dobrym pomysłem, ale najlepiej będzie jeżeli połączymy ją z delikatnymi neutralnymi kolorami, dzięki czemu wnętrze nabierze bardziej przytulnego charakteru. Dodatkowym plusem jasnych odcieni jest to, że powiększają pomieszczenie 🙂

Żeby wiedza sama wchodziła do głowy

Fot. Pinterest.com

Kolor fioletowy stymuluje mózg do pracy…to nie żart! Dlatego właśnie najlepiej będzie pomalować ściany pokoju dziecka na fioletowo – może być to ciemniejszy, lub jaśniejszy odcień. Pokój dziecka to idealne miejsce na wnętrzarskie szaleństwo, więc najlepiej będzie pozwolić zaszaleć jego kreatywności 🙂

#sypialnia #urządzamy #wnętrze #kolorsypialni #kolorścian

0 wyświetlenia
BĄDŹMY W KONTAKCIE
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Pinterest Ikona
Subskrybuj