• Wiktor Hałabiś

Jak bez wydawania fortuny sprawić, żeby wnętrze wyglądało na baaardzo drogie?

Fot. Pinterest.com

Niektórym wydaje się, że piękne wnętrza muszą być bardzo drogie – to nie prawda. Wystarczy trochę czasu i kilka pomysłów, aby sprawić, że małe mieszkanie w Warszawie wyglądało jak apartament w Paryżu. A oto jak tego dokonać:

1. Długie, grube zasłony

Zdecydowana większość osób wiesza karnisze tuż nad ramą okna – zupełnie niepotrzebnie. Taki zabieg sprawia, że okno wydaje się być mniejsze, a sufit niższy, przez co możemy pomniejszyć całą przestrzeń. Wnętrze będzie wyglądało zdecydowanie lepiej jeżeli powiesimy zasłony tuż pod sufitem:

Fot.Pinterest.com

2. Czarne drzwi

Większość drzwi w mieszkaniach w Polsce jest brązowych lub białych…dlaczego tak rzadko decydujemy się na drzwi w kolorze czarnym? Jest to tak mała powierzchnia, że na pewno nie pomniejszy nam pomieszczenia, a czerń współgra z każdym kolorem ścian.

Fot: progressionbydesign.com

3. Listwy sufitowe

Zawsze i w każdym pomieszczeniu stosuj listwy sufitowe. Nie koniecznie muszą być drewniane, mogą być wykonane z tańszych zamienników.  Jest to mały szczegół, ale efekt jest naprawdę zdumiewający. Listwy sprawiają, że wnętrze wygląda na “wykończone”. Dodatkowo nie widać miejsca, w którym kończy się kolor ścian, a zaczyna kolor sufitu. Poza tym…chyba w każdym drogim domu znajdziemy ten niedrogi dodatek 🙂

Fot. Pinterest.com

4. Kwiaty

Świerze kwiaty można kupić o każdej porze roku. Patrząc na ich trwałość…nie jest to najtańszy dodatek, ale zawsze możemy zastąpić je naprawdę pięknymi sztucznymi kwiatami (jeżeli oczywiście takie znajdziecie). Kwiaty dodają życia do wnętrza, sprawiają, że wygląda na bardziej “rozświetlone”, a umieszczone w eleganckiej wazie już w ogóle dodadzą klasy każdemu pomieszczeniu..

Fot. artsandclassy.com

5. Wykorzystuj ściany!

Bardzo często spotykamy się z tym, że mieszkanie jest pięknie urządzone, ale ma gołe ściany… Zagospodarowanie tej przestrzeni naprawdę może wiele zmienić. Sprawi, że mieszkanie nie będzie wyglądało pusto. Nie ma znaczenia, czy powiesimy ramki ze zdjęciami, inspirujące cytaty, obrazy, czy nawet półki. Ważne, żeby ściany nie straszyły pustką!

Fot. Pinterest.com

#dodatki #urządzamy #wnętrze #zasłony

0 wyświetlenia
BĄDŹMY W KONTAKCIE
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Pinterest Ikona
Subskrybuj