• Wiktor Hałabiś

Co to za oszołom?

Aktualizacja: 8 lis 2019

Po dekadzie rysowania czas nauczyć się pisać… o architekturze. To właśnie w tej dziedzinie mam ogromne doświadczenie a moja wiedza jest bezcenna. Dlatego możesz to czytać w sieci bez większego wysiłku.

Weź kawę i zacznijmy.

Jako absolwent wydziału architektury, po całych dniach przepychanek na budowach i w urzędach, tyram nocą nad coraz trudniejszymi zleceniami. Dla oderwania myśli od mozolnie tworzonych projektów, postanowiłem zająć się opisywaniem czegoś co mnie rozbawi, rozdrażni lub po prostu zaciekawi w tej robocie. Postaram się aby było ciekawie, niezbyt drętwo, nawet luźno ale nie oczekuj że będzie zabawnie, to poważna tematyka 🙂


Pracę w zawodzie rozpocząłem jeszcze w technikum. Kumpel wiedząc że łapie się różnych dorywczych zajęć, zaproponował fuchę u siostry, gdzie wpadałem po szkole kserować, stemplować a z czasem rysować. Niezbyt ekscytujące, dlatego pracowałem z Izą tylko 5 lat, porzucając plany bycia konstruktorem maszyn na rzecz architektury.


Wiesz że rysunek budowlany to nie to samo co rysunek techniczny. Ciężko było zaakceptować uproszczenia, które ewidentnie mają służyć niewykwalifikowanym budowlańcom. Utwierdziłem się w przekonaniu że bycie mechanikiem, coś znaczy. Oczywiście takim z teamu F1 🙂

Gdy pogodziłem się z tym jak wygląda branża budowlana, postanowiłem zasmakować dużych projektów. Szczęśliwie zatrudniłem się w jednej firmie i przez 2 lata mogłem koordynować fantastyczne inwestycje. Z każdym z tych projektów czuje więź i kiedyś zabiorę Cię w podróż po nich.


Mamy w sumie 7 lat w trakcie których studiowałem.

Gdy można było mnie już odpowiednio tytułować, otworzyłem własną firmę. Słodkie domki i projekty wnętrz dla urozmaicenie, jednak szybko ściągnęło mnie z powrotem na duże przetargowe tematy.


Dziś skupiam się kompleksowo na budownictwie jednorodzinnym, specjalizując się w rozbudowach objętych ochroną konserwatorską. To oznacza wspaniałe realizacje, które rozpoczyna elektryzująca koncepcja, by po drodze wytracać całą energię w urzędach.

Tu będziemy ładować akumulatory!


Wiktor (12 maj 2018)

#Architektura #urzędy

0 wyświetlenia
BĄDŹMY W KONTAKCIE
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Pinterest Ikona
Subskrybuj